Stencil Cutter :
1 . GEBRUIKSAANWIJZING :
· Gebruik Uw Art Tech Stencil Cutter op een hittebestendige ondergrond : een glasplaat, een metalen plaat, een tegel.
· Nooit snijden op een kunststof - of houten ondergrond : deze zouden smelten of beschadigd worden.
· De cutter moet als een pen worden vastgehouden : het stroomsnoer loopt dus tussen duim en wijsvinger over de rug van de hand weg.
· De zijkant van Uw handpalm rust op Uw werk, net alsof U schrijft.
· Plaats Uw vingers enkel op de gele kunststof handgreep; alle metalen onderdelen worden bijzonder heet. De punt bereikt uiteindelijk 390°C.
· De snij/smeltpunt dient netjes vertikaal naar onder te wijzen.
· In principe trekt U de punt zachtjes door het te snijden materiaal ; U voelt automatisch aan hoe snel de punt door het materiaal smelt. Dit bepaalt de snijsnelheid. Harder trekken of forceren levert geen enkel voordeel op.
· Uw sjabloon wordt uitgesneden door WARMTE en niet door DRUK.
· Duw niet te hard op de punt, er mag zeker geen krassend geluid te horen zijn : dit zou de mallory-punt kunnen beschadigen.
· Na het insteken van de stekker in het stopkontakt dient de cutter 5 minuten op te warmen. Dan is hij gebruiksklaar.
· Leg bij het onderbreken van het werk de cutter op een bord of op de speciaal daarvoor beschikbare steunbeugel.
· Reserve snijpunten voor dit toestel zijn apart verkrijgbaar.
· Laat de cutter na het beeindigen van het werk rustig volledig afkoelen alvorens hem op te bergen.
· Volgende materialen tot een dikte van 0.5 mm kunnen met de stencil cutter gesneden worden :
- polyesterfolies
- polyethyleen folies
- PVC folies ( transparanten)
- Mylar folies
· Volgende materialen kunnen NIET met de stencil cutter worden gesneden :
- papier
- kalkpapier
- karton
- alle niet-kunststoffen.